Lombardy cieszą się dzisiaj coraz większą popularnością i jeszcze większym zaufaniem konsumenckim niż przed laty. To często jedno z najbezpieczniejszych i najpewniejszych źródeł szybkiej gotówki, czyli ratunek w trudnej sytuacji finansowej. Wraz z biegiem lat zmieniła się i poszerzyła także sama oferta lombardów. Chcąc skorzystać z niej, warto wiedzieć wcześniej, co trzeba mieć ze sobą, przychodząc do lombardu.

Jeśli chcesz coś sprzedać lub zastawić, podstawą jest przyniesienie danego przedmiotu do naszego lombardu w Płocku. Zainteresowany sprzedażą czy zastawem powinien mieć przy sobie również akt własności, potwierdzenie zakupu albo tytuł właściciela. Czy to wystarczy, aby zrealizować transakcję lub podpisać umowę w lombardzie w Płocku?

Jak działa lombard?

Lombard w Płocku umożliwia uzyskanie w krótkim czasie gotówki od ręki za sprzedaż lub zastawienie rzeczy w lombardzie. W pierwszym przypadku wartość przedmiotu jest wskazywana przez rzeczoznawcę. Ocena zawsze uwzględnia m.in. stan przedmiotu i jego wartość rynkową czy materiał, z jakiego został wykonany. Jeśli zgadzasz się na ustaloną cenę, przedmiot zostaje sprzedany do lombardu, Ty otrzymujesz potwierdzenie zawarcia transakcji oraz umówioną ilość gotówki. Obecnie oferty lombardów obejmują swoim zakresem także udzielanie pożyczek pod zastaw.

Jeśli wiesz już, jak działa lombard, możemy przejść do kolejnej kwestii, czyli tego, na czym polega zastaw w lombardzie.

Na czym polega zastaw w lombardzie?

Coraz częściej najlepsze oferty lombardów obejmują również udzielanie pożyczek pod zastaw przedmiotów o większej wartości, jak samochody, a nawet nieruchomości. Mowa wtedy o zastawie pod hipotekę np. mieszkania czy domu. Procedura jest podobna, jednak całe przedsięwzięcie kończy się podpisaniem przez obie strony stosownej, wiążącej umowy.

Sprzedaż praktycznie dowolnego przedmiotu w lombardzie w Płocku albo zastawienie rzeczy w lombardzie wymaga przygotowania i podpisania umowy kupna-sprzedaży albo umowy związanej z udzieleniem pożyczki pod zastaw. Do tego konieczne jest przedstawienie, na życzenie pracownika, dokumentu ze zdjęciem, które potwierdzi Twoją tożsamość.

Jakie rzeczy można zastawić w lombardzie?

Renomowany lombard w Płocku przyjmie praktycznie każdy przedmiot, który wykazuje jakąś wartość i jest nabyty legalną drogą. Najczęściej jednak skupowane są lub oddawane w zastaw takie przedmioty jak: elektronika (w tym telefony komórkowe, komputery, laptopy, tablety, sprzęt AGD oraz RTV), biżuteria, zegarki, antyki, monety, pamiątki rodzinne, dzieła sztuki, a nawet sprzęt sportowy.

Zastawianie rzeczy w lombardzie, które mają stanowić zabezpieczenie dla umowy pożyczkowej, może obejmować również znacznie cenniejsze przedmioty, np. samochody, motocykle czy nieruchomości. Jednocześnie dla zainteresowanego jest to gwarancja uzyskania większej kwoty finansowania na swoje cele.

Jakie dokumenty trzeba mieć ze sobą?

Aby transakcja, czyli sprzedaż lub uzyskanie pożyczki pod zastaw, mogły zostać dopełnione pod względem formalnym, konieczne jest podpisanie stosownej umowy – kupna-sprzedaży albo umowy pożyczkowej pod zastaw.

Każda z nich wymaga uzyskania danych personalnych klienta, m.in. takich, jak imię, nazwisko, adres zamieszkania i potwierdzenie ich za pomocą dokumentu ze zdjęciem – dowodu osobistego, paszportu albo prawa jazdy. Jeśli chcesz sprzedać jakiś przedmiot albo go zastawić, musisz mieć ze sobą także potwierdzenie jego nabycia – paragon, fakturę, umowę albo akt własności.
Wszystkich zainteresowanych szeroką ofertą lombardu w Płocku zapraszamy do kontaktu.

AUKCJE ALLEGRO