W sklepach z elektroniką, biżuterią czy też w galeriach sztuki często ceny za dany przedmiot mocno zaskakują i to wcale nie w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Jednak wcale nie oznacza to tego, że trzeba rezygnować z danej rzeczy. Dobrą alternatywą, która jest popularna już od wielu lat jest lombard. To miejsce, w którym często można spotkać prawdziwe unikaty w znacznie niższych cenach niż za oryginał. Co więcej, jesteśmy pewni, że niektórych mebli, antyków czy biżuterii nie spotkasz nigdzie indziej!

Lombard – dlaczego warto kupować i zastawiać?

Tak, jak już wspomnieliśmy lombard to opłacalne rozwiązanie, jeśli ktoś chce zaoszczędzić na różnego rodzaju towarach. Często trafiające do punktu produkty są praktycznie w nowe i nienaruszone, a ich cena znacznie niższa. Ponadto warto wiedzieć, że można z powodzeniem kupować i zastawiać monety i inne kolekcjonerskie przedmioty. Przeważnie wartość rynkowa tego typu produktów jest dużo wyższa niż to, co faktycznie lombard oferuje. Dodatkową zaletą jest fakt, że tutaj możesz starać się negocjować cenę, czego w zwykłych sklepach nie doświadczysz.

Na co zwracać uwagę podczas korzystania z usług lombardu?

Dla wszystkich tych osób korzystających z usług lombardu po raz pierwszy lub robią to rzadko, przedstawiamy listę rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przed dokonaniem transakcji:

  • Wycena – warto sprawdzić kilka różnych punktów przed wybraniem jednego;
  • Oprocentowanie pożyczki – należy porównać procent, ponieważ w każdym miejscu może być on inny;
  • Opłaty dodatkowe – chodzi m.in. o prowizje czy koszty związane z przechowaniem przedmiotu, czy też ubezpieczenie;
  • Warunki spłaty zadłużenia – czy będzie podzielone na raty, czy ma to być wpłata jednorazowa;
  • Warunki przedłużenia zastawu – o tym należy szczególnie pamiętać, ponieważ może się on wiązać z dodatkowymi opłatami;
  • Warunki przejęcia zastawu – warto zapytać o dokładne zasady, stanowiące o przejęciu własności.

Jak widać jest kilka istotnych czynników, o których trzeba pamiętać, jednak wciąż korzystanie z lombardu jest korzystnym rozwiązaniem, jeśli ktoś chce coś kupić lub zastawić.

AUKCJE ALLEGRO